Anti Parazit Çay – Harbal Tea Ürün Görseli

Bitki Çayları Sağlığa Ne Kadar Etki Ediyor?

Kış ortası günlerinde, yatıştırıcı bir bitki çayından daha hoş bir şey yoktur. Ancak, lezzetli, sıcaktan, kafeinsiz pick-me-up olmaktan başka, bitki çayı birçok harika sağlık avantajına sahiptir . Uykusuzluğunuzu gidermek ve rahatsız bir zihni sakinleşmek için rahatsız bir karnı yatıştırmaktan, otlar her çeşit şifa gücüne sahiptir. Bitki çayını içmek de vitamin ve minerallerin mükemmel bir kaynağı olabilir.

Bitki çayı nedir?

Bitki çayı gerçekten çaydan değil, belirli bir bitki türüdür. Fransızlar, tisane kelimesini kullanıyorlar , bu biraz daha doğru, çünkü bitki çayı gerçekten sıcak suda ekstrakte edilmiş yapraklar, tohumlar, kökler veya kabukların bir infüzyonu . İyi dikilmiş bir bitki çayını içerken, tüm bitkinin faydalarını sindirilebilir bir formda alıyoruz.

Bitki çayının faydaları

Ontbury Peterborough’da bulunan Elderberry Herbals bitkisel bitkisi uzmanı Marianne Beacon, ” Bir çok yönden, iyi bir organik çaydan bir vitamin hapından daha fazla fayda sağlayabiliriz ” diyor . “Hidrasyonun faydalarını alıyorsunuz. Sosyal unsur var: Çay, insanlarla paylaşabileceğiniz bir şey. Bitki çayını içerken, aynı zamanda aromaterapi alırsınız ve bu tabletten alamayacağınız bir şey! ”

Bu nedenle Toronto merkezli bitki uzmanı Marcia Dixon bitkisel çayların , yararlı uçucu yağları içeren kapalı bir kapta batırılmasını gerektiğini söylüyor . Aksi halde odanızın hoş kokusu var, ancak tıbbi özelliklerini elinde tutmuyorsun. ”

Bir bitki çayı nasıl seçilir?

Her iki Dixon ve Beacon, bir bitki çayı seçme konusunda yüksek kaliteli malzemelerle hazırlanmış iyi bir ürün aramak için önemli olduğunu kabul ederler . Tıbbi faydalar için çay içiyorsanız, kesinlikle uçucu yağlar veya tatlar gibi şeyleri ekleyen ürünleri temizleyin. Ve gerçekten bitki çayından faydalanabilmek için, gevşek çay ya da çay torbalarınızı yeterince uzun süre dikdiğinizden emin olun, bazı vakalarda 10 ila 15 dakikalık bir sürede tüm sağlıklı özellikleri ortaya çıkarın.

Dixon, “Bir şeyi yuttuğunuz zaman, vücudunuza doku ve hormon üretimi için gerekli yapı taşlarını veriyorsunuz ” diyor Dixon. ‘Her gün çay içerseniz ruh halinizi, cildinizi, esenlik hissinizi ve enerjinizi önemli derecede değiştirirsiniz.’

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok güzel bitki çayları var. İşte en yaygın olanlardan birkaçı. Yeni şeyler denemekten korkmayın!

Nane çayı

Halifax naturopath Colin Huska karın gazı ve şişkinlik semptomlarını gidermek ve kas spazmlarını hafifletmek için nane nişastalı çay içilmesini tavsiye ediyor. Mide bulantısı (kusmadan) ve vücudun ısınması ve terlenmesi için de iyidir. Ancak, hazımsızlık veya mide ekşimesi problemi varsa, Dixon nane nimetini tamamen önlemeyi öneriyor. Nane çayı ayrıca bahçedeki taze otları kullanarak da yapılabilir ve yetiştirilecek en kolay otlardan biridir.

Zencefil çayı

Bir diğer büyük sindirim yardımı, zencefil, bulantı, kusma veya karın ağrısı nedeniyle kan dolaşımını azaltmak için kullanılabilir . 10 ila 15 dakika boyunca soba zerdecik kökünün kaynatılmasıyla taze zencefil çayı yapın-güçlü bir mikrop mücadele kombinasyonu için soğuk algınlığınız olduğunda taze limon suyu ve bal ekleyin. İşaret ayrıca bir kızartmayı önlemek için toz zencefenden çay yapmanızı öneriyor.

Papatya çayı

Hafif sakinleştirici ve yatıştırıcı çaydan yapılan çay , papatya çayı uykusuzluğa yardımcı olabilir. Bir yemekten sonra sindirmeyle de yararlı olabilir. Huska, öksürük ve bronşit vakalarında, soğuk algınlığınızda veya ateşiniz olduğunda veya ağız iltihabı için gargara olarak papatyayı tavsiye ediyor. Tüm tıbbi faydaları elde etmek için onu dik tutmaya dikkat edin.

Rooibos Çayı

C vitamini ve diğer mineralleri yüksek olan rooibos her türlü sağlık yararına sahiptir. Kolay içilebilen bir çay, Güney Afrika’da büyük oranda yetiştiriliyor ve anti oksidan özellikleri ile öne sürülüyor – bu da hastalıktan korunma ve yaşlanma belirtilerine yardımcı olabilir. Ayrıca, egzama gibi ortak cilt endişeleri ile yardımcı olduğu gösterildi.

Limon balsamı çay

Büyümesini kolaylaştıran bir bitki, limon balsamı, ruhları kaldırmak için yararlıdır . Deacon, “Kış filozofları için iyidir,” diyor ve konsantrasyonun iyileşmesine yardımcı olabilir. Limon balsamının çocuklar için güvenli olduğunu ve yataktan önce tüketildiğinde kabus görmelerini önlemeye yardımcı olabileceğini belirtti. Bu bitki ayrıca serinletici bir buzlu çay yapar ve limon veya akçaağaç şurubu ile tadlandırılabilir.

Süt dikenesi ve karahindiba çayı

Bir çay olarak tüketildiğinde, süt dikeni veya karahindiba hafif karaciğer temizleyicisidir . Huska, ” Karaciğerin yeniden oluşmasına ve daha yüksek bir kapasitede çalışmasına yardımcı oluyor ” diyor. ‘Sindirim sürecimizde yardımcı olabilecek safra üretimine de yardımcı olabilirler.’

Kuşburnu çayı

Kuşburnu, gül bitkisinin meyvesidir ve bağışıklık sistemi, cilt ve doku sağlığı ve adrenal işlev için önemli olan C vitamininin en iyi bitki kaynaklarından biridir . Bir dahaki sefer bir sağlık gelişimine ihtiyaç duyduğunuzda, kuşburnu çayı için ulaşmayı düşünün.

 

Sabahları sabırsızlıkla beklediğiniz ilk şey nedir? Çoğu insana benziyorsanız, cevap buğulanmış bir sıcak çay fincanıdır. Bununla birlikte, çoğu insan yapay olarak aromalı çaylar içiyor ve bolca şeker katıyor ve sabah ritüellerinden türetilmiş olabilecekleri faydaları yok sayıyor. Neyse ki bir çözüm var. Bitki çayları, sağlığını geliştirmeye çalışan herkes için mükemmel.

Anti-Aging

Bitkisel çaylar antioksidanlar açısından çok zengin oldukları için yaşlanma karşıtı etkili maddelerdir . Antioksidanlar serbest radikal hasarını önler ve hücre yaşlanmasını azaltır.

Anti-bulantı

Düzenli olarak mide bulantısı ve kusma olan insanlar bitki çaylarının oldukça faydalı olduğunu bulacaktır. Çünkü bulantıdan hemen hemen rahatlama sağlar, hamile kadınlar her gün birkaç bardak bitki örtüsü içmelidir.

Bir Stres Buster Olarak Davranır

Çoğu insan için, çay, stres düzeylerini azaltmaya yardımcı olan rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Araştırmalar, bazı bitki çaylarının insomnia ve diğer kaygı ile ilişkili koşullardan muzdarip kişilere bile yardım edebileceğini göstermiştir. Papatya çayı, en iyi stres gidericilerinden biridir.

Sindirimi geliştirir

Bitki çaylarının bir başka mutlu yan etkisi, sindirim becerilerini geliştirme kabiliyetidir. Sindirim sisteminizdeki yağların parçalanmasında yardımcı olurlar ve hızlı atık gidermeyi kolaylaştırırlar. Ayrıca kabızlık ve diğer sindirim problemlerini gidermeye yardımcı olurlar.

Kan Şekeri Regülatörü

İnsülin bağımlı olmayan diyabetik hastalar , belirli yeşil çay türlerini tükettiklerinde önemli gelişmeler gördü. Özellikle yaban balığı ve ada kan şekeri düzeylerini düşürmeye yardımcı olur. Ayrıca diyabetik nöropatide belirgin şekilde kullanılırlar.

Anti-inflamatuar

Besin yoğunluğu nedeniyle, insanlar normalde yeşil çay tüketirken iltihaplanmayı hafifletti. Ayrıca romatizmal ağrılardan kurtarmayı sağlar. Artrit teşhisi konan insanlar zencefil çay içerken azalan bir ağrı fark ettiler .

Daha İyi Böbrek Sağlığı

Bitki çayı vücuda detoxifying bir etkiye sahiptir ve dolayısıyla böbrekleri etkin bir şekilde temizlemeye yardımcı olabilir . Bu, toksinleri giderir ve böbrek işlevini geliştirir.

Antidepresan

Bitki çayları, rahatlatıcı bir etkiye sahip olabileceği gibi, stres azaltmaya yardımcı olduğundan, doğal antidepresanlar da görebilirler .

Kan Basıncını Düşürdü

Yüksek tansiyon, birçok insan için büyük bir sorundur. Kalp ve böbrekleri olumsuz etkiler ve kardiyovasküler komplikasyonlara neden olabilir. Bitki çayı doğal olarak bu hastalıkları caydırmaya yardımcı olabilir. Pek çok bitkisel çayın kafeinden çok az veya hiç var. Bunun yerine, güçlü antioksidanlar olan fenoller ve flavonoidler ile doludurlar.

Yani, orada var – günlük diyetinize bitki çayını eklemek için en iyi nedenlerden 10’u. Tüm bu muhteşem faydalarından en iyi şekilde faydalanabilmek için günde en az birkaç bardak içmeyi unutmayın.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )